O schronisku

W roku 2017 zmieniło się wszystko. Dzięki inicjatywie Urzędu Miejskiego, na mapie Świdnicy powstało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, którego operatorem jest Fundacja “Mam Pomysł”.

alt test

Trzymamy standardy

Nasze nowoczesne Schronisko spełnia techniczne wymogi i
standardy. Poza ciepłem którym dzieli się nasz zespół, zamieszkujące
schronisko psy mają do dyspozycji ogrzewane
boksy, a koty - przestronne pomieszczenia, dzięki czemu żadne
z nich nie zmarznie nawet zimą. Nie brakuje również stałej
dostępności pomocy medycznej oraz doradczej. Nasz budynek
wyposażony jest w miejsce pracy dla lekarza weterynarii, a pozostali
pracownicy korzystają z przestrzeni biurowo-administracyjnej.

Około 120 mokrych nosków

Tyle w przybliżeniu przebywa u nas zwierząt. Jednak dla nas to nie tylko liczby. Nasz zespół techników weterynarii, zootechników, i wykwalifikowanych opiekunów zwierząt poznaje naszych podopiecznych z każdym dniem coraz lepiej. Poznając zwierzęta zamieszkujące Schronisko, jesteśmy w stanie określić ich charakter - a co za tym idzie, lepiej dopasować do nowych właścicieli.

Mimo naszych starań, pobyt w Schronisku często jest dla zwierząt traumatycznym doświadczeniem. Robimy zatem wszystko aby zminimalizować złe wspomnienia, poprzez kompleksową opiekę i miłość.

Mamy jednak świadomość, że nic nie zastąpi prawdziwego, kochającego domu.

Nasze drzwi są otwarte

Dla odwiedzających, dla darczyńców, dla inicjatorów szalonych pomysłów, słowem - dla wszystkich! Jeśli tylko tak jak dla nas, dobro naszych czworonożnych przyjaciół jest dla Ciebie ważne.

Edukujemy!

Promujemy ideę świadomej i odpowiedzialnej adopcji. Gościmy szkoły i przedszkola, uczestniczymy w wolontariatach pracowniczych. Nie udajemy, że zwierzęta z traumą są bezproblemowe ale pokazujemy jak te problemy rozwiązać lub zminimalizować. Tym samym dążymy do sukcesywnego zmniejszania liczby niechcianych i porzucanych zwierząt.

Dajemy radość!

Rodzinom marzącym o przyjacielu na lata, wszystkim dla których los zwierząt nie jest obcy i przede wszystkim - niegdyś porzuconym zwierzakom o wielkim sercu - gotowym znowu pokochać.